RFID technologija sandėlyje: kokia jos nauda?

RFID technologijos pritaikymas verslo procesuose nuolat auga, nes bevielė objektų identifikacija ir jų lokacijos sekimas sukuria išskirtines galimybes, leidžiančias padidinti įmonės produktyvumą ir darbo našumą. ASPA komanda savo ruožtu kviečia susipažinti su RFID technologija, jos privalumais bei panaudojamumu.
Kas yra RFID technologija?

RFID dažniausiai apibūdinama kaip radijo dažnių identifikavimo technologija arba objektų žymėjimų ir sekimų sistema. Ši technologija yra orientuota į žmogiškųjų klaidų mažinimą, įmonės atliekamų darbų efektyvumo didinimą bei darbuotojų atliekamo darbo laiko optimizavimą. RFID žymos, RFID skaitytuvas bei programinė įranga – trys objektai, sudarantys šios technologijos pagrindą.

  • RFID žymos – bene pagrindinė technologijos dalis. RFID žymos gali būti įvairių dydžių bei įvairių formų, būtent todėl jos yra pritaikomos įvairiose srityse, siekiančiose optimizuoti darbo našumą.
  • RFID skaitytuvai – įrenginys, kuris leidžia greitai ir patogiai identifikuoti RFID žymes;
  • Programinė įranga – įranga, suteikianti galimybę stebėti ir valdyti visą reikiamą informaciją.

RFID technologija sandėlių operacijų valdymui

RFID technologijos svarbiausias naudingumo aspektas yra atliekamo darbo optimizacija. RFID technologija sandėlyje padeda didinti darbo produktyvumą, efektyvumą bei padeda objektyviai išnaudoti sandėliavimo erdves.

Vienas iš svarbiausių RFID charakteristikos bruožų ir privalumų yra tai, kad šios technologijos efektyviam veikimui nereikalingas tiesioginis kortelės ir skaitytuvo ryšys. Būtent šis technologijos bruožas suteikia galimybę dirbančiajam nuskaityti etiketes, prie kurių nėra galimybės tiesiogiai prieiti. Pavyzdžiui, tai gali būti netiesiai priklijuotos etiketes ar etiketes, esančios pakuotėje. Taip pat turi galimybę nuskaityti ne vieną etiketę, tačiau keletą etikečių tuo pačiu metu. Šis aspektas yra puiki išeitis siekiantiems optimizuoti dirbančiųjų skaičių sandėlio darbuose, nes pasitelkus RFID technologijos pagalbą nereikia skanuoti kiekvienos prekės brūkšninio kodo ir lyginti nuskanuotų prekių likučius. Tam užtenka vieno žmogaus, kuris prekių sandėlyje ar kitoje įmonės patalpoje automatiškai, kelių mygtukų paspaudimu, nuskaito visų prekių ar turto brūkšninius kodus.

Taip pat svarbu paminėti, kad RFID technologija pasižymi išskirtiniu nuskaitymo nuotoliu, kuris suteikia galimybę nuskaityti prekes nuo kelių milimetrų iki kelių metrų, priklausomai nuo technologijos objektų savybių.

Ar mano veikloje būtų naudinga RFID technologija?

Jeigu nežinote ar nesate tikri RFID technologijos nauda Jūsų versle, tiesiog pabandykite peržvelgti žemiau pateiktus aspektus. Susidėliokite pliusus bei minusus prie kiekvieno teiginio, atsižvelgiant į tinkamumą Jūsų vykdomai veiklai:

  • Vienas iš svarbiausių mano veiklos sėkmės bruožų – atliekamo darbo sparta;
  • Į darbo patalpas negali patekti jokie pašaliniai žmonės;
  • Man svarbu kiek įmanoma labiau automatizuoti kasdienes užduotis, nes darbų automatizacija padeda išvengti klaidų;
  • Realaus laiko prudukto vietos patikrinimas sandėlyje padėtų dirbti kur kas sparčiau.

Jeigu bent vienas iš šių teiginių Jums ir Jūsų veiklai yra tinkamas, tuomet ASPA komanda ragina Jus apsvarstyti RFID technologijos pritaikymo galimybę Jūsų verslui.


Daugiau apie ASPA siūlomą RFID įrangą galite detaliau sužinoti paspaudę čia. Jeigu turite klausimų dėl RFID technologijos pritaikomumo bei funkcionalumo, prašome kreiptis į UAB „Aspa“ specialistus telefonu: +370 (686) 69288 arba el. paštu info@aspa.lt.