kasos aparatai kaina
Kasos aparatai: nuo ko viskas prasidėjo ir ką turime dabar?

UAB „ASPA“ daugiau nei prieš 25-erius savo sėkmės istoriją pradėjo su kasos aparatais, jų prekyba, prežiūra ir palaikymu. Žvilgtelėjus atgal, galime pastebėti kaip stipriai keitėsi ne tik visos mus supančios technologijos, tačiau ir kasos aparatai, jų išvaizda bei funkcionalumas. UAB „ASPA“ komanda kviečia peržvelgti kasos aparatų istoriją ir prisiminti svarbiausius kasos aparatų atsiradimo faktus.

Mediniai skaitliukai – pirmieji žinomi kasos aparatai?

Ankstyviausios kasos aparatų atsiradimo užuomazgos gali būti pastebėtos istorijoje daugiau nei prieš 4500 metų, kai Vidurio Rytuose vystėsi „Abacus“ skaičiavimas. Nors skaitliukų dizainas laikui bėgant buvomediniai skaitliukai tobulinamas daugelio kultūrų, tačiau pirminiai žinomi skaitliukai buvo smėlio griovėlių eilė su akmenukais, kurie leido skaičiuoti dešimtis ir šimtus. Galiausiai dizainas išsivystė į karoliukus, pritvirtinus ant metalinių strypų, kuriuos dar visai neseniai naudojo mokyklose kaip skaičiavimo priemonę pradinių klasių vaikams. Būtent šie skaitliukai neretai laikomi kaip kasos aparatų istorijos pradininkai.

Grynųjų pinigų stalčius – svarbus žingsnis kasos aparatų istorijoje

Perkėlus istorijos liniją į 1800-ųjų vidurį, dar vienas itin svarbus žingsnis link šiandieną naudojamų kasos aparatų buvo grynųjų pinigų stalčių atsiradimas. Pagrindinė grynųjų pinigų stalčių atsiradimo priežastis – siekis laikyti monetas ir vekselius organizuotame konteineryje. Be visų teigiamų dalykų, organizuotumo ir patogumo, šie grynųjų pinigų stalčiai turėjo ir spragų, kurias tobulinant buvo gautas šiuo metu naudojamų kasos aparatų variantas. Viena iš šių spragų – kasdienių įrašų apie pinigų patekimą į pinigų stalčių nebuvimas, todėl to meto verslininkai neretai tapdavo vagių ir nesąžiningų darbuotojų aukomis.

Mechaninių kasos aparatų atsiradimas

1870 m. salono savininkas James’as Ritty, siekdamas kovoti su nesąžiningais darbuotojais, sukūrė pirmąjį kasos aparatą. Kiekvienam pardavimui registruoti buvo naudojami metaliniai spaudžiami mygtukai, o dienos pabaigoje buvo galima matyti visų atliktų pardavimų bendrąją vertę. Taip pat šiame kasos aparate buvo įmontuotas varpelis, kuris kiekvieną kartą atidarius kasos aparato stalčių išleisdavo visiems gerai žinomą kasos aparato garsą „Cha-ching“. Nors sėkmė ir lydėjo kasos aparatų pradininką, tačiau James’as Ritty galiausiai pardavė savo verslą Jacob H. Eckertui. Eckertas buvo pardavėjas, kuris pardavinėjo porcelianą ir stiklo gaminius bei įkūrė nacionalinę gamybos įmonę, tačiau Eckertas 1884 m. pardavė šią įmonę Johnui H. Pattersonui. Naujasis savininkas Patterson’as pervadino bendrovę į „National Cash Register Company“. Patterson’as patobulino kasos aparato funkcionalumą, pridėdamas popieriaus ritinį, ant kurio buvo atvaizduojamos atliktos operacijos. Būtent taip buvo sukurtas kvitas, kuris padėjo tašką ginčams dėl sukčiavimų. Sandoriai jau nebebuvo atliekami žodžiu, žmonės pradėjo reikalauti kvitų. 1906 m. kasos aparatai buvo dar labiau patobulintas, kai Charlesas F. Ketteringas, Nacionalinės kasos aparatų įmonės darbuotojas, sukūrė kasos aparatą, kuriame buvo elektrinis variklis. Milijoninis kasos aparatas buvo parduotas 1911 m.

„National Cash Register Company“ susilaukė tiek daug pasisekimo, nes 1880–1890 metais Pattersonas rado būdą kaip pralenkti kitas įmones, kurios taip pat bandė kurti savo kasos aparatus. Kai kuriuos iš šių verslų įsigijo pati „National Cash Register Company“, o kitos buvo tiesiog uždarytos. Tai buvo dar prieš įsigaliojant antimonopoliniams įstatymams, tačiau 1912 m. Pattersonas buvo apkaltintas nusikalstamu sąmokslu pagal naująjį „Sherman“ antimonopolinį įstatymą. Nacionalinė kasos įmonė tuo metu sudarė 95% visų kasos aparatų pardavimų. Nepaisant to meto savininko apkaltos, didžiausia kasos aparatų pardavėja liko Nacionalinė kasos aparatų įmonė. Būtent 1924 m. jie pardavė savo du milijoninį kasos aparatą.

Nors šių dienų kasos aparatai išvaizda ir skiriasi nuo pradininkų, tačiau jų idėja ir dalis funkcionalumo yra išlikęs tas pats. Kasos aparatai yra vieni iš pagrindinių pagalbininku tiek pradedančioms, tiek jau įsitvirtinusioms prekybinėms įmonėms. Kokybiški kasos aparatai atlieka visas svarbiausias prekybai funkcijas: fiksuoja pinigų inešimą bei išėmimą, generuoja verslui reikiamas ataskaitas, spausdina kvitus ir atlieka daug kitų užduočių. Kasos aparatai yra įvairių pločių ir dydžių: gali būti stacionarūs arba nešiojami. Taip pat šiuo metu itin populiarūs yra kompiuteriniai kasos aparatai ir POS sistemos, kurios pardavimų funkcijas perkelia į kitą lygį.
UAB „ASPA“ kasos aparatus galite peržiūrėti paspaudę čia.

kasos aparatas datecs