Darbo užmokesčio skaičiavimas 2019 m.: kas keitėsi?

2019 m. Sausio 1 d. startavo mokesčių reforma, kurios pakeitimai visas lietuvos įmones pareikalavo peržvelgti jų naudojamas darbo užmokesčio skaičiavimo programas. ASPA komanda savo ruožtu dar kartą primena pačius svarbiausius pakeitimus ir skuba pasidžiaugti, kad inovatyvios verslo valdymo sistemos 9o darbo užmokesčio (toliau DU) modulis yra visapusiškai optimizuotas sėkmingam darbui, kuris atitinka mokesčių reformos pakeitimus.

VERSLO VALDYMO SISTEMOS 9o DU MODULIS

9o DU modulis – inovatyvus įrankis, leidžiantis suvaldyti darbo apskaitos procesus greitai, patogiai ir efektyviai. Darbo užmokesčio apskaita yra optimizuota, atsižvelgiant į modulio naudotojo laiko kaštų mažinimą ir efektyvumo  didinimą. Sistemos funkcionalumas reguliariai atnaujinamas, atsižvelgiant į visuomenėje vykstančius procesys. Jeigu norite sužinoti daugiau apie verslo valdymo sistemos DU modulį spauskite čia.

DARBO UŽMOKESČIO SKAIČIAVIMAS NUO 2019 m. Sausio 1 d.

Nuo 2019 m. Sausio 1 d. įsigaliojusi mokesčių reforma atnešė gana nemažai pakeitimų, su kuriais turėtų būti pažįstamas ne tik už išmokamą darbo užmokestį atsakingas asmuo, bet ir pats dirbantysis. Vienas iš pagrindinių ir pačių svarbiausių šios reformos pakeitimų yra ta, kad nuo šiol yra sujungiami darbuotojo ir darbdavio mokomi mokesčiai. Šis atnaujinimas buvo atliktas tam, kad darbuotojai turėtų galimybę patys matyti kiek tiksliai yra išmokama suma už jo darbo vietą ir kiek mokesčių nuo išmokamos sumos būna sumokamos mokesčiams.  Siekiant nesukelti darbuotojams diskomforto, sujungiant darbuotojo ir darbdavio mokesčius jie didėjo, tad nuo 2019 Sausio 1d. atlyginimas ,,ant popieriaus“ yra padidintas 1,289 karto.

Sujungus minėtuosius mokesčius, GPM (gyventojų pajamų mokesčių) tarifas didėjo 5% punktais iki 20%. Socialinio draudimo, įskaitant ir privalomąjį sveikatos draudimą, tarifas dabar siekia 19,5%, o darbdavio socialinio draudimo įmoka sumažėjo iki 1,47%. Taip pat buvo įvestas ir progresinis 27% GPM tarifas, kuris yra taikomas Sodros įmokų ,,lubas“ viršijančioms pajamoms. Nuo 2019  Sausio 1d. šį tarifą turi mokėti tie, kurie per metus uždirba 120 VDU ar daugiau, tačiau vėliau ,,lubų“ riba leisis: 2020 m. 27 proc. GPM mokės uždirbantys 84 VDU per metus, 2021 – 60 VDU per metus.

Dėl formaliai padidinto darbuotojų bruto darbo užmokesčio, perskaičiuoti GPM tarifai Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme;

Svarbiausi DU pakeitimai 2019 m.

1. Sujungti darbuotojo ir darbdavio mokesčiai;

2. Alga ,,ant popieriaus“ didinama 1,289 karto;

3. Dėl padidinto bruto darbo užmokesčio, didėja GPM tarifas;

4. Socialinio draudimo tarifas siekia 19,5%(darbdavio mažėja iki 1,47%);

5. Progresinis 27% GPM tarifas;

6. NPD didinimas;

7. II pakopos pensijų sistemos pakeitimai: 3+1,5.

Daugiau apie darbą su verslo valdymo sistemos 9o funkcionalumą po 2019 m. Sausio 1 d. įsigaliojusių darbo užmokesčio pakeitimų, vaizdo pamokoje:

ASPA komanda padeda ir pataria verslo atstovams visais darbo užmokesčio apskaitos klausimais. Jeigu norite sužinoti apie verslo valdymo sistemos 9o darbo užmokesčio modulį, spauskite čia arba kreipkitės tiesiogiai į UAB „Aspa“ apskaitos specialistus telefonu: +370 (686) 69288 arba el. paštu info@aspa.lt.