Naujieji €100 ir €200 banknotai: ką verta žinoti?

2018 m. Rugsėjo 17 d. Europos centrinis bankas pristatė svarbiausią informaciją apie naujuosius €100 ir €200 banknotus, kurie apyvartoje pasirodys šių metų Gegužės 28-ąją dieną ir kuriais bus oficialiai užbaigta „Europa“ banknotų leidimo serija. Kartu su naujaisiais €100 ir €200 banknotais apyvartoje cirkuliuos ir pirmosios serijos banknotai, kol bus sunaudotos jų atsargos. Žinoti kaip vizualiai atskirti klastotes nuo tikrų pinigų yra itin svarbu tiek kasdienėse situacijose, tiek ir versle. Dirbant su dideliais grynųjų pinigų kiekiais visada saugiausia naudoti specializuotą pinigų tikrinimo įrangą – pinigų tikrinimo aparatus. ASPA komanda savo ruožtu klientams pristato svarbiausius dalykus, kuriuos reikia žinoti apie naujuosius banknotus.

Kodėl banknotai yra atnaujinami?

Pirmasis aspektas, kuris skatina tai daryti – saugumo prevencija. Pinigų padirbinėjimo problema yra ūmi ir stipriai plintanti, todėl siekiant ją spręsti, nuolat ieškoma naujų būdų, kurie suteikia banknotams papildomą apsaugą.

Antrasis aspektas – patvarumas. Banknotų atnaujinimas vykdomas pasitelkiant naujas technologijas. Būtent taip banknotams yra suteikiamas ilgaamžiskumas ir jie yra apsaugomi nuo greito susidėvėjimo.

Kaip atrodys naujieji €100 ir €200 banknotai?

„Europa“ serijos eurų banknotai buvo išleidžiami palaipsniui:

  • €5 banknotas pasirodė 2013 m.,
  • €10 banknotas pasirodė 2014 m.,
  • €20 bankotas pasirodė 2015m.,
  • €50 bankotas pasirodė 2017 m.

Kaip pasikeitė €100 ir €200 banknotai?

Kuriant „Europa“ serijos banknotus buvo skiriamas ypatingas dėmesys saugumo stiprinimui, buvo pridėtos papildomos apsaugos priemonės, kurias lietuvos piliečiai turėtų mokėti atpažinti, siekiant apsaugoti save ir kitus nuo padirbtų pinigų.

1) Dydis – €100 ir €200 „Europa“ serijos banknotai nuo pirmosios serijos banknotų skiriasi savo pločiu: naujųjų banknotų plotis keitėsi į tokį patį, koks yra €50 banknotų, tačiau banknotų ilgis išliko toks pats kaip ir pirmosios serijos;

2) Smaragdo spalvos skaičius – nors smaragdo spalvos skaičius yra ant visų ,,Europa“ serijos banknotų, tačiau išskirtinis bruožas, kurį turi €100 ir €200 banknotai yra skaičiuje matomi euro simboliai (€);

3) Sidabro spalvos juostelės zona – tiesioginėje šviesoje sidabro spalvos juostelės viršuje esančioje hologramoje yra matomi judantys euro simboliai (€), kurių ryškumas tiesioginėje šviesoje suintensyvėja. Be to, toje pačioje juostelėje yra matomas ir Europos portretas, architektūriniai motyvai bei didysis euro simbolis (€);

4) Papildomos apsaugos priemonės įrenginiams – naujuosius €100 ir €200 banknotus papildė ir papildoma apsauga, kuri yra plika akimi nematoma ir pastebima tik pinigų tikrinimo aparatų, todėl siekiant tinkamai identifikuoti padirbinius, ASPA komanda pataria, kuo skubiaus atsinaujinti turimus pinigų tikrinimo aparatus ir savo veiklą toliau vykdyti be jokių nesklandumų.

ASPA komanda padeda verslo atstovams pasiruošti naujų banknotų pasirodymui. Jeigu norite pasikonsultuoti dėl pinigų tikrinimo aparato įsigijimo ar senos jo versijos atnaujinimo, prašome kreiptis į UAB „Aspa“ specialistus telefonu: +370 (686) 69288 arba el. paštu info@aspa.lt.